Folia magnetyczna

Folia magnetyczna samoprzylepna, PLAIN lub z laminatem kolorowym

Oferujemy bogaty asortyment folii magnetycznych samoprzylepnych, bez kleju, z laminatem kolorowym, folii ferromagnetycznych (zastępujących powłokę metalową) oraz taśm i formatek wykonanych z magnesów. Folia magnetyczna to giętki nośnik reklamowy. Folie i taśmy magnetyczne oferowane są w różnych grubościach i szerokościach.

Folie magnetyczne samoprzylepne

Folia magnetyczna samoprzylepna występuje w różnych grubościach od 0.4mm do 2mm i jest podklejona mocną taśmą dwustronną włókninową. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły przyciągania, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Powlekanie klejem i laminowanie folii magnetycznej

Wykonujemy usługi z zakresu laminowania klejem folii magnetycznych i technicznych. Posiadamy bogaty asortyment klejów w postaci taśm dwustronnych w szerokości 610mm, 1250mm i 1500mm

Zastosowanie Folii magnetycznych

Folia magnetyczna jest używana do produkcji magnesów na lodówkę, najczęściej są to grubości 0.4mm i 0.5mm. Elastyczne magnesy używać się także jako nośnik reklam na samochodach (najczęściej TAXI). Folie możemy docinać na dowolną szerokość, wykonując tasmy magnetyczne na wskazany wymiar.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako szablony do malowania. W przemyśłe stosowane jako zamknięcie magnetyczne pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcia składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Rodzaje folii magnetycznych - słownik pojęć

Folia magnetyczna izotropowa - najbardziej uniwersalna i ekonomiczna folia magnetyczna stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępuje powłoką metalową (ferromagnetyczną) i służy do łączenia z folią magnetyczną.

Folia dwustronnie magnetyczna - zróżnicowana siła magnetyczna po obu stronach folii.

Stosowana do produkcji magnesów reklamowych na lodówką dedykowana jest folia o grubości; 0.4mm i 0.5mm, do używania jako nośnik reklam na samochodach dedykowane są grubości; 0.5mm i 0.75mm, taśmy magnetyczne używane jako nośnik wymiennych tablic reklamowych są wykonane z folii 1.5mm.

Folie magnetyczne anizotropowe - są znacznie silniejsze pod względem siły przyciągania od standardowych folii izotropowych - mają grubsze ścieżki magnetyczne. Posiadają lepsze właściwości - przy tej samej objętości linii magnetycznych, osiągany jest znacznie wyższy strumień magnetyczny. Występują w grubości 2mm.

Folia ferromagnetyczna - zastępuje powłoką metalową, stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępują powłoką metalową, jest elastyczna - przyciąga się do folii magnetycznych i wszelkich magnesów.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako zamknięcie pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcie składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Siła przyciągania folii magnetycznej

Folia magnetyczna jest mocno zróżnicowana pod kątem siły przyciągania i podłoża klejowego oraz laminatów (w zależności od potrzeb aplikacji). Folia magnetyczna przyciąga się do powierzchni stalowych oraz do innych folii magnetycznych i ferromagnetycznych, co pozwala na umieszczanie jej na dowolnej powierzchni metalowej (ferromagnetycznej) wraz z tablicą reklamową, plakatem lub innym nośnikiem reklamy.

Folia magnetyczna występuje w różnych grubościach od 0.4mm do 2mm, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC.

Specyfikacja wymiarowa

Grubość 0.4mm, 0.45mm, 0.55mm, 0.6mm, 0.7mm, 0.8mm, 1mm, 1.5mm, 2mm
Szerokość 620mm, 1000mm, 1015mm, 1220mm, 1250mm, 1260mm
Kolor Brązowy lub czarny, biały laminat matowy lub błyszczący, laminat do druku, laminat suchościeralny biały

Siła magnetyczna folii magnetycznej izotropowej

Grubość Siła magnetyczna Szerokość
0.4mm 15g/cm² 610mm
0.4mm 17g/cm² 620mm
0.5mm 42g/cm² 1260mm, 1015mm, 620mm
0.6mm 23g/cm² 610mm
0.75mm 52g/cm² 1260mm, 1015mm, 620mm
0.8mm dwustronna 25g/cm² 1000mm
1mm 44g/cm² 610mm
1.5mm 66g/cm² 620mm
2mm 67g/cm² 610mm

Siła magnetyczna folii magnetycznej Anizotropowej

 Gruboś  Siła magnetyczna Szerokość
0.75mm 73g/cm² 620mm
1.5mm 87g/cm² 620mm
2.0mm 103g/cm² 620mm

Taśmy magnetyczne - wykonane są z folii magnetycznej, pociętej na odpowiednią szerokość. Służą do montażu tablic reklamowych i magnetycznych, jako zamknięcia pudełek, teczek i folderów reklamowych. Oferujemy magnesy w taśmie i wykrojach (kształtkach) stosowane jako zapięcia, elementy mocujące, uchwyty magnetyczne itp.

Taśmy magnetyczne mogą mieć podkład klejowy lub piankowy co pozwala na aplikacją niemal do każdej powierzchni,także nierównej, np ściany.

Folia magnetyczna samoprzylepna

Elastyczna folia z wprasowanym proszkiem magnetycznym ferrytowym. Oferujemy folia wysokiej jakości, z najwyższą dostępną na rynku siłą przyciągania. Wykonujemy taśmy magnetyczne docinane na wymiar z folii magnetycznych oraz kształty wykrawane z arkusza.

charakterystyka
 • Warstwa samoprzylepna akrylowa
 • Duża siła magnetyczna zależna od grubości
 • Dobra odporność na UV
 • Grubość od 0.4mm do 2mm
Folia magnetyczna sztancowana i wykrawana
Nośnik PCV z wprasowanym proszkiem ferrytowym
Grubość 0.4 - 2mm
Szerokość 10 - 1250mm

Folia magnetyczna z podkładem piankowym

Samoprzylepna folia magnetyczna z podkładem dystansowym. Wykonujemy laminaty z folii magnetycznej i piankami różnej grubości, jak r

charakterystyka
 • Pianka w wybranej grubości
 • Dostępne w postaci taśm
 • Dostępne w postaci sztancowanej
Folia magnetyczna z podkładem piankowym
Nośnik PCV z wprasowanym proszkiem ferrytowym
Grubość 0.4 - 1mm + klej/pianka
Szerokość 7 - 999mm

Folia magnetyczna PLAIN

Bezklejowa wersja elastycznej folii jednostronnie magnetycznej

Cechy charakterystyczne
 • Folia jednostronna bezklejowa
 • Kolor brązowy lub czarny
 • Rolki do 1250mm
Folia magnetyczna bezklejowa
Grubość 0.4 - 2mm
Nośnik Bezklejowa folia magnetyczna jednostronna
Szerokość 10 - 1250mm

Folia magnetyczna obustronna

Cienka, elastyczna folia PCV z wprasowanym proszkiem ferrytowym. Dwustronnie magnetyczna w roli lub wykrojach sztancowanych. Stosowana w produkcji reklamowej, głównie jako nośnik reklamowy lub zamknięcie dla opakowań, pudełek, katalogów, próbników i teczek.

Zastosowanie
 • Do łączenia z metalami i folią ferromagnetyczną
 • Do łączenia z innymi foliami magnetycznymi
Folia magnetyczna dwustronna
Nośnik Elastyczna folia z siłą magnetyczną po obu stronach
Grubość 8mm - 1100mm

Folia magnetyczna z laminatem kolorowym

Elastyczny nośnik magnetyczny z laminatem kolorowym do druku UV i solvent, dostępny w postaci taśm, arkuszy i rolek o szerokości do 1250mm (kolor biały).

Zastosowanie
 • Nadruki reklamowe
 • Taśmy kolorowe do znakowania magazynów
 • Tablice dydaktyczne, gry planszowe
Folia magnetyczna (opcja z laminatem)
Nośnik Folia magnetyczna z drukowanym laminatem matowym lub błyszczącym
Grubość 0.6mm - 0.85mm
Wymiary od 10mm do 620mm

Folia ferromagnetyczna

Folia do parowania z magnesami i foliami magnetycznymi, zastępuje powłokę metalową do której przyciągają się magnesy. Używana najczęściej w parze z folią magnetyczną jako zamknięcie dla teczek, opakowań, pudełek, jako materiał używany w produkcji tablic suchościeralnych i magnetycznych oraz szeroko stosowana w przemyśle reklamowym.

Zastosowanie
 • Zastępuje powierzchnie metalowe
 • Elastyczna, samoprzylepna tablica
 • Tablice dydaktyczne, gry planszowe
Folia ferromagnetyczna
Powłoka Samoprzylepna czarna, kredowa czarna lub suchościeralna
Wymiary od 10mm do 1250mm

Uchwyty magnetyczne

Uchwyty mogą unieść ciężar nawet 40kg przy zachowaniu bardzo małej powierzchni. Idealnie nadają się do mocowania ekspozycji reklamowych, wszelkiego rodzaju standów, reklam, tablic. Sposób mocowania, to gniazdo M4/M6.

Charakterystyka
 • Nie rysuje powierzchni
 • Duża siła magnetyczna
 • Gniazdo gwintowane M4 i M6
Uchwyty magnetyczne gumowe
Nośnik Guma z zatopionymi magnesami neodymowymi
Siła magnetyczna 5kg, 20kg, 40kg
Średnice 43mm, 50mm, 66mm, 88mm