Klejenie

Jak przykleić rzep do materiału i jak łączyć rzepy ze sobą?

 Rzepy techniczne i przemysłowe haczyk, pętelka, grzybkowe, welurowe

Konieczność wielokrotnego łączenia i rozłączania albo częstej wymiany niektórych elementów sprawia, że do ich mocowania trzeba użyć specjalnych rozwiązań – takich jak rzepy samoprzylepne, które nazywane są również rzepem przemysłowym lub rzepami pasmanteryjnymi. W naszej ofercie znajdziesz tego rodzaju produkty, które dostępne są w wielu warrantach i umożliwią Ci realizację różnego rodzaju prac.

Czym są rzepy samoprzylepne i jakie znajdują zastosowanie?

Rzepy samoprzylepne to specjalne produkty, które – jak wspomnieliśmy we wstępie – pozwalają na bardzo szybki montaż wszystkich tych elementów, które należy często wymieniać albo wielokrotnie łączyć i rozłączać. Dostępne są w rolkach o różnych szerokościach i formach – w firmie Mierzejewski polecamy znajdujące różnorakie zastosowanie wykrojniki, taśmy, paski czy też rzepy wtapiane, wszywane, trudnopalne itd.

Posiadają one dwie podstawowe zalety – przede wszystkim zapewniają bardzo szybki i trwały montaż różnego rodzaju elementów, które w późniejszym czasie można łatwo odłączyć od powierzchni. Zastosowanie w rzepach samoprzylepnych wysokiej jakości kleju sprawia, że zapewniają doskonałą siłę mocowania i wieloletnią trwałość połączenia.

Jakie zastosowanie mają rzepy przemysłowe? Bardzo szerokie, dzięki czemu są tak chętnie wybierane przez naszych klientów, reprezentujących różne branże. Sprawdzą się w: 

 • przemyśle reklamowym i poligraficznym, służąc do montażu reklam i banerów, produkcji teczek czy kalendarzy itd.;
 • montażu ram, obrazów i wielu innych elementów w domu;
 • wieszaniu urządzeń i tablic reklamowych czy informacyjnych;
 • aplikacjach związanych z medycyną i przemysłem odzieżowym;
 • łączeniu wyrobów z drewna, metalu, gumy, tkanin, skór czy papieru.

Czym zastąpić rzepy?

Rzepy są niezastopiąnym materiałem łączeniowym, ale w podobny sposób można używać taśm magnetycznych samoprzylepnych i taśm grzybkowych. Warto też zwrócić uwagę na specjalistyczne taśmy klejące dwustronne, które mogą mieć zróżnicowane kleje po obu stronnach taśmy, w tym kleje które nie zostawiają śladów i nie wchodzą w reakcję z powierzchnią. Do takich taśm dwustronnych tymczasowych zaliczamy:

Na jakie rzepy samoprzylepne możesz postawić?

W firmie Mierzejewski dbamy o jakość, jak również ilość dostępnych rozwiązań. Dlatego też do dyspozycji naszych klientów oddajemy różnego rodzaju wyroby, które wykorzystasz do przeprowadzenia różnych prac i realizacji odmiennych celów. W ofercie znajdziesz między innymi:

 • rzepy samoprzylepne z certyfikatem OEKO-TEX 100, które sprawdzają się do montażu plandek, reklam i banerów, zapewniając doskonałą jakość oraz trwałość łączenia elementów – dostępne są również w wersji trudnopalnej, dzięki czemu skutecznie chronią przed rozprzestrzenianiem się ognia;
 • rzepy okrągłe oferowane na taśmie, które znajdują zastosowanie przy produkcji różnego rodzaju teczek, folderów reklamowych i próbników;
 • rzepy dwustronne do kabli, które są łatwe w użytkowaniu, estetyczne i niezwykle wytrzymałe, doskonale sprawdzając się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych;
 • taśmy grzybkowe, które są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań do wieszania urządzeń, tablic reklamowych, dozowników oraz innych elementów poddawanych okresowej wymianie – umożliwiają ich bezproblemowe ściąganie i ponowne zawieszanie;
 • rzepy pasmanteryjne i haczyki rzepowe niskoprofilowe, które służą do wszywania, a do ich zalet zaliczamy nie tylko trwałość i doskonałe mocowanie, ale również dostępność w aż 15 wariantach kolorystycznych; •
 •  rzep elastyczny, który okazuje się niezbędny w medycynie oraz przemyśle odzieżowym, np. do produkcji ortez i ochraniaczy
Rzep samoprzylepny - wykroje sztancowane

Rzepy jako alternatywa dla taśmy magnetycznej

Stosowanie rzepów samoprzylepnych da Ci nie tylko pewność trwałego mocowania elementów, ale również ochrony powierzchni przed zniszczeniem. Dzięki temu stanowią alternatywę dla wielu innych metod łączenia, w tym tradycyjnych, takich jak gwoździe, śruby czy wkręty. Mogą też zastępować taśmy magnetyczne samoprzylepne oraz taśmy klejące dwustronne.

Co więcej, rzepy przemysłowe są niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz rozmaite uszkodzenia mechaniczne i można stosować je w różnych warunkach – również na zewnątrz.

Najbardziej wymagającym klientom polecamy rzepy samoprzylepne w wersji PREMIUM, które wykonujemy na silnie klejącej taśmie żelowej zbrojonej siatką. Dzięki temu skutecznie kleją elementy wykonane z różnych materiałów, są odporne na starzenie i czynniki zewnętrzne, a do tego można stosować je na bardzo nierównych powierzchniach. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą rzepów firmy Mierzejewski i zainwestowania w rozwiązania, które sprawdzą się w prowadzonych przez Ciebie pracach.  

Rzepy niskoprofilowe haczykowe

Zapraszam do zapytań ofertowych

Logo firmy MIERZEJEWSKI

Rafał Borowiec

W branży konwertingu materiałów technicznych samoprzylepnych od 2008 roku.

Scroll to Top