Uszczelki filcowe - taśmy i wykrojeUszczelki i taśmy filcowe impregnowane, samoprzylepne twarde lub miękkie

Jednym z najpopularniejszych produktów oferowanych przez nas jest filc samoprzylepny techniczny, z którego wykonujemy uszczelki filcowe i taśmy wygłuszeniowe pod legary. Cieszy się on zainteresowaniem nie tylko firm (w tym dużych zakładów produkcyjnych), ale również klientów indywidualnych. Wynika to z jego właściwości oraz wielu zastosowań. Sprawdź, czym jest, jakie posiada cechy i dlaczego warto z niego skorzystać!

Czym jest filc samoprzylepny techniczny na legary?

Filc samoprzylepny techniczny to bardzo gęsty materiał wykonany z włókien igłowych, który może posiadać różne parametry – w zależności od indywidualnych potrzeb, każdy klient może zamówić filc o różnej sztywności, grubości czy twardości. To przy tym jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów rzemieślniczych, ponieważ jest odporny na działanie wody, wilgoci czy promieni słonecznych, zachowując swoje właściwości i wygląd na przestrzeni wielu lat. Co więcej, cechuje się doskonałymi właściwościami cieplnymi, akustycznymi i wygłuszeniowy.

Filc włókninowy do stosowania pod płyty warstwowe i blachy dachowe na halach i magazynach

Membrana filcowa antykondensacyjny jest samoprzylepna, pochłania i odprowadza wilgoć oraz skropliny gromadzące się na powierzchni spodniej blach dachowych w halach sportowych, halach produkcyjnych i magazynowych.

Do czego wykorzystuje się filc uszczelkowy samoprzylepny?

Spektrum jego zastosowań jest bardzo szerokie – może być bowiem dostępny w formie taśm, uszczelek, podkładek, mat wygłuszających, membran na blachy trapezowe i nie tylko. Doskonale sprawdzi się więc do izolacji termicznej, tłumienia drgań, ochrony powierzchni przed uszkodzeniami, a nawet jako element dystansujący czy zabezpieczający, np. przy oklejaniu ostrych krawędzi.

Dzięki temu stosowany jest powszechnie w różnych gałęziach przemysłu, umożliwiając osiąganie różnych celów i przeprowadzanie rozmaitych prac.

Produkty z filcu samoprzylepnego i ich zastosowanie

Aby dowiedzieć się więcej na temat zastosowań filcu samoprzylepnego, warto wymienić formy, w jakich jest dostępny. W naszej ofercie znajdziesz między innymi:

Filc jako materiał wygłuszeniowy

Warto powiedzieć również nieco więcej o filcu samoprzylepnym uszczelkowy, który dostępny jest w dwóch podstawowych wariantach. Pierwszym z nich są oczywiście uszczelki filcowe, dostępne w formie kształtów, arkuszy i taśm. Mogą one być materiałami samoprzylepnymi lub bez klejowymi, sprawdzając się jako złącza konstrukcyjne i budowlane, uszczelki wygłuszeniowe czy też pod legary, do maszyn oraz izolacji. Ze względu na swoje właściwości oraz indywidualnie dopasowane kształty i parametry filc samoprzylepny uszczelkowy doskonale sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych.

Na rynku dostępne są również specjalne maty wygłuszeniowe z filców technicznych poliestrowych i wełnianych. Mogą być stosowane jako izolacja cieplna i elementy wygłuszeniowe w różnego rodzaju pojazdach, w tym kamperach i przyczepach, jak również maszynach. Maty stosowane są powszechnie w remontach i renowacjach samochodów.

Uszczelki samoprzylepne filcowe – najważniejsze zalety

Filc samoprzylepny techniczny i uszczelkowy cieszy się tak dużą popularnością wśród użytkowników ze względu na:

Sprawdź naszą ofertę na filc samoprzylepny uszczelkowy i techniczny – z całą pewnością znajdziesz u nas rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania.

Materiały filcowe