Montaż

Jak skutecznie zastąpić gwoździe, wkręty i śruby?  

 Taśma grzybkowa do przyklejania ciężkich rzeczy

Jak skutecznie zastąpić gwoździe, wkręty i śruby, zapewniając sobie jednocześnie trwałe i łatwe mocowanie różnego rodzaju elementów? Jednymi z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań są taśmy grzybkowe 3M Dual-Lock, taśmy magnetyczne oraz klej akrylowy w taśmiepianki dwustronne, które dają szerokie możliwości i sprawdzają się w przypadku wielu materiałów. Dzięki temu są powszechnie stosowane w różnych pracach remontowo-budowlanych. Czym są i jakie mają zastosowanie? Sprawdźmy!

Czym są taśmy dwustronne piankowe?

Taśma dwustronna piankowa to elastyczny materiał obustronnie przylepny, który stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod mocowania różnego rodzaju elementów. Skutecznie zastąpi gwoździe, śruby czy wkręty, umożliwiając trwałe lub tymczasowe przyklejenie nawet ciężkich materiałów do różnego rodzaju podłoży.

Produkty tego typu wykonywane są najczęściej z różnego rodzaju pianek, np. polietylenowej czy poliuretanowej, które odznaczają się doskonałą odpornością na uszkodzenia oraz czynniki zewnętrzne. Co więcej, idealnie dopasowują się do powierzchni i mogą posiadać zróżnicowaną twardość oraz gęstość. Dostępne są także w rozmaitych grubościach (od 0,5 do 10-20 mm), dzięki czemu łatwo znaleźć wśród nich takie taśmy piankowe, które pozwolą na przymocowanie konkretnych materiałów.

Montaż za pomocą pianki akrylowej lub polietylenowej

Taśmy piankowe są materiałami bardzo uniwersalnymi, które pozwalają na bezproblemowe mocowanie różnego rodzaju przedmiotów i powierzchni. Dzięki bardzo dużej mocy klejenia oraz łatwości użytkowania sprawdzą się w przyklejaniu tworzyw sztucznych, szkła, poliwęglanów, aluminium, drewna i nie tylko. Mogę być wykonane ze spienione akrylu utwardzanego w procesie produkcji promieniami UV oraz pianki polietylenowej lub poliuretanowej.

Tak szeroki zakres zastosowań sprawia, że pozwolą Ci na trwałe przymocowanie: 

 • różnego rodzaju listew i profili;
 •  tablic reklamowych, informacyjnych, gablot i kasetonów;
 • ekranów i paneli;
 • akcesoriów kuchennych i łazienkowych, w tym luster;
 • rolet i żaluzji;
 •  ciężarków do felg samochodowych;
 • akcesoriów samochodowych;
 •  szafek i innych mebli.

To oczywiście tylko przykładowe zastosowania. Taśmy piankowe z powodzeniem wykorzystywane są również do wielu innych prac, zapewniając trwałość mocowania i sprawną realizację zadań.

Szeroki zakres zastosowań to jednak nie wszystko. Taśmy samoprzylepne piankowe są tak chętnie stosowane przez specjalistów i domowych majsterkowiczów również z innych powodów. 

 • Zapewniają trwałe mocowanie. Jest to efekt zastosowania w ich produkcji najlepszych klejów, które skutecznie zastępują gwoździe czy wkręty. Poza doskonałą mocą klejenia taśma piankowa wytrzymuje bardzo duże obciążenia i jest odporna na siły ścinania, zapewniając trwały efekt na przestrzeni wielu lat. •
 •  Są elastyczne i dopasowują się do klejonej powierzchni. Dzięki temu mogą być stosowane nawet na nierównych ścianach. Ich dodatkowym atutem jest to, że skutecznie uszczelniają przed wodą, pyłem, a nawet światłem.
 • Są niezwykle odporne. Niestraszne im najtrudniejsze czynniki atmosferyczne, wilgoć czy promienie UV i nie ulegają starzeniu bez względu na warunki, w jakich są stosowane. Dzięki temu mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz.
 • Są proste w użytkowaniu. Stosowanie taśm dwustronnych nie będzie stanowiło żadnego problemu nawet w przypadku mniej doświadczonych osób. Są łatwe w naklejaniu, zapewniają czyste środowisko pracy i są w stu procentach bezpieczne dla klejonych powierzchni. Co więcej, w naszej ofercie znajdziesz również specjalne aplikatory taśm piankowych, dzięki którym jeszcze łatwiej umieścisz je bezpośrednio na klejonej powierzchni. •
 •  Zapewniają szybsze przeprowadzenie działań. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod mocowania nie wymagają innych narzędzi i znacząco usprawniają nawet najbardziej skomplikowane prace. •
 •  Są dostępne w atrakcyjnych cenach. Taśmy dwustronne piankowe to materiały stosunkowo tanie i ekonomiczne – dzięki możliwości doboru ich długości oraz innych parametrów, zaoszczędzisz i zainwestujesz dokładnie w takie rozwiązania, które są Ci niezbędne do przeprowadzenia prac.

Wszystko to sprawia, że z dostępnych w naszej ofercie taśm piankowych korzystają zarówno majsterkowicze, jak i przedstawiciele firm. Pozwalają na skuteczną realizację różnorodnych prac w zakładach meblarskich, przedsiębiorstwach budowlanych, agencjach reklamowych, warsztatach samochodowych i firmach motoryzacyjnych oraz wielu innych.

Taśma piankowa dwustronnie klejaca TDPE-001 do luster

Autor

Logo firmy MIERZEJEWSKI

Mierzejewski

W branży konwertingu materiałów technicznych samoprzylepnych od 1991 roku. Od 2001 roku pod własną marką rodzinną MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne

Scroll to Top