+48 71 302 7188

Folia magnetyczna
Samoprzylepna, PLAIN i dwustronna

Folia magnetyczna (opcja z laminatem)

Oferujemy bogaty asortyment folii magnetycznych samoprzylepnych, bez kleju, z laminatem kolorowym, folii ferromagnetycznych (zastępujących powłokę metalową) oraz taśm i formatek wykonanych z magnesów. Folia magnetyczna to giętki nośnik reklamowy. Folie i taśmy magnetyczne oferowane są w różnych grubościach i szerokościach.

Budowa folii magnesowych

Folia magnetyczna występuje w różnych grubościach od 0.4 mm do 2 mm, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły przyciągania, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC.

Właściwości taśm z folii odblaskowej samoprzylepnej

Folia magnetyczna jest mocno zróżnicowana pod kątem siły przyciągania i podłoża klejowego oraz laminatów (w zależności od potrzeb aplikacji). Folia magnetyczna przyciąga się do powierzchni stalowych oraz do innych folii magnetycznych i ferromagnetycznych, co pozwala na umieszczanie jej na dowolnej powierzchni metalowej (ferromagnetycznej) wraz z tablicą reklamową, plakatem lub innym nośnikiem reklamy.

Folia magnetyczna występuje w różnych grubościach od 0.4 mm do 2 mm, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła.

Jedna strona folii przyciąga się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast druga strona folii stanowi nośnik reklamy i nadruku. Grubość folii magnetycznej jest wyznacznikiem jej siły magnetycznej, im grubszy nośnik, tym większa siła, może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC.

Zastosowanie Folii magnetycznych

Do produkcji magnesów reklamowych na lodówką dedykowana jest folia o grubości; 0.4 mm i 0.5 mm, do używania jako nośnik reklam na samochodach dedykowane są grubości; 0.5 mm i 0.75 mm, taśmy magnetyczne używane jako nośnik wymiennych tablic reklamowych są wykonane z folii 1.5 mm.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako zamknięcie pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcia składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Rodzaje Folii magnetycznych - słowniczek pojęć

Folia magnetyczna izotropowa - najbardziej uniwersalna i ekonomiczna folia magnetyczna stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępuje powłoką metalową (ferromagnetyczną) i służy do łączenia z folią magnetyczną.

Folia dwustronnie magnetyczna - zróżnicowana siła magnetyczna po obu stronach folii

Stosowana do produkcji magnesów reklamowych na lodówką dedykowana jest folia o grubości; 0.4 mm i 0.5 mm, do używania jako nośnik reklam na samochodach dedykowane są grubości; 0.5 mm i 0.75 mm, taśmy magnetyczne używane jako nośnik wymiennych tablic reklamowych są wykonane z folii 1.5 mm.

Folie magnetyczne anizotropowe - są znacznie silniejsze pod względem siły przyciągania od standardowych folii izotropowych - mają grubsze ścieżki magnetyczne. Posiadają lepsze właściwości - przy tej samej objętości linii magnetycznych, osięgany jest znacznie wyższy strumień magnetyczny. Występują w grubości 2 mm.

Folia ferromagnetyczna - zastępuje powłoką metalową, stosowana jest do produkcji tablic reklamowych, magnetycznych, POS. Zastępują powłoką metalową, jest elastyczna - przyciąga się do folii magnetycznych i wszelkich magnesów.

Folie magnetyczne mogą być również używane jako zamknięcie pudełek, teczek, folderów reklamowych, ulotek - tego rodzaju zamknięcie składa się z elementu ferromagnetycznego (taśma stalowa lub folia ferromagnetyczna w dowolnym formacie) i folii magnetycznej.

Taśmy magnetyczne - wykonane są z folii magnetycznej, pociętej na odpowiednią szerokość. Służą do montażu tablic reklamowych i magnetycznych, jako zamknięcia pudełek, teczek i folderów reklamowych. Oferujemy magnesy w taśmie i wykrojach (kształtkach) stosowane jako zapięcia, elementy mocujące, uchwyty magnetyczne itp.

Taśmy magnetyczne mogą mieć podkład klejowy lub piankowy co pozwala na aplikacją niemal do każdej powierzchni,także nierównej, np ściany.

Specyfikacja wymiarowa

GRUBOŚĆ 0.4 mm, 0.45 mm, 0.55 mm, 0.6 mm, 0.7 mm, 0.8 mm, 1 mm, 1.5 mm, 2 mm
SZEROKOŚĆ 620 mm, 1000 mm, 1015 mm, 1220 mm, 1250 mm, 1260 mm (w zależności od rodzaju folii)
KOLORY Brązowy lub czarny, biały laminat matowy lub błyszczący, laminat do druku, laminat suchościeralny biały
Folia magnetyczna sztancowana i wykrawana
NOŚNIK PCV z wprasowanym proszkiem ferrytowym
GRUBOŚĆ 0.4 - 2 mm
SZEROKOŚC 10 - 1250 mm

Folia magnetyczna samoprzylepna

Bytyl jest doskonałym materiałem uszczelniającym i wygłuszającym stosowanym w budownictwie, przemyśłe samochodowym, szkłarskim oraz HVAC.

charkaterystyKA
 • Warstwa samoprzylepna akrylowa
 • Siła magnetyczna zależna od grubości
 • Opcjonalnie odporność na UV
Folia magnetyczna z podkładem piankowym
NOŚNIK PCV z wprasowanym proszkiem ferrytowym
GRUBOŚĆ 0.4 - 1 mm + klej/pianka
SZEROKOŚĆ 7 - 999 mm

Folia magnetyczna z podkładem piankowym

Samoprzylepna folia magnetyczna z podkładem dystansowym. Wykonujemy laminaty z folii magnetycznej i piankami różnej gruości, jak r

charkaterystyKA
 • Pianka w wybranej grubości
 • Dostępne w postaci taśm
 • Dostępne w postaci sztancowanej
Folia magnetyczna bezklejowa
GRUBOŚĆ 0.4 - 2 mm
NOŚNIK Bezklejowa folia magnetyczna jednostronna
SZEROKOŚĆ 10 - 1250 mm

Folia magnetyczna PLAIN

Bezklejowa wersja elastycznej folii jednostronnie magnetycznej

Cechy charkaterystyczne
 • Folia jednostronna bezklejowa
 • Kolor brązowy lub czarny
 • Rolki do 1250 mm
Folia magnetyczna dwustronna
NOŚNIK Elastyczna folia z siłą magnetyczną po obu stronach
GRUBOŚĆ 8 mm - 1100 mm

Folia magnetyczna obustronna

Cienka, elastyczna folia PCV z wprasowanym proszkiem ferrytowym. Dwustronnie magnetyczna w roli lub wykrojach sztancowanych. Stosowana w produkcji reklamowej, głównie jako nośnik reklamowy lub zamknięcie dla opakowań, pudełek, katalogów, próbników i teczek.

Zastosowanie
 • Do łaczenia z metalami i folią ferromagnetyczną
 • Do łaczenia z innymi foliami magnetycznymi
Folia magnetyczna (opcja z laminatem)
NOŚNIK Folia magnetyczna z drukowalnym laminatem matowym lub błyszczącym
GRUBOŚĆ 0.6 mm - 0.85 mm
WYMIARY od 10 mm do 620 mm

Folia magnetyczna z laminatem kolorowym

Elastyczny nośnik magnetyczny z laminatem kolorowym do druku UV i solvent, dostępny w postaci taśm, arkuszy i rolek o szerokości do 1250 mm (kolor biały).

Zastosowanie
 • Nadruki reklamowe
 • Taśmy kolorowe do znakowania magazynów
 • Tablice dydaktyczne, gry planszowe
Folia ferromagnetyczna
Powłoka Samoprzylepna czarna, kredowa czarna lub suchościeralna
WYMIARY od 10 mm do 1250 mm

Folia ferromagnetyczna

Folia do parowania z magnesami i foliami magnetycznymi, zastępuje powłokę metalową do której przyciągają się magnesy. Używana najczęściej w parze z folią magnetyczną jako zamknięcie dla teczek, opakowań, pudełek, jako materiał używany w produkcji tablic suchościeralnych i magnetycznych oraz szeroko stosowana w przemyśle reklamowym.

Zastosowanie
 • Zastępuje powierzchnie metalowe
 • Elastyczna, samoprzylepna tablica
 • Tablice dydaktyczne, gry planszowe
Uchwyty magnetyczne gumowe
NOŚNIK Guma z zatopionymi magnesami neodymowymi
NOŚNOŚĆ 5kg, 20kg, 40kg
ŚREDNICE 43 mm, 50 mm, 66 mm, 88 mm

Uchwyty magnetyczne

Uchwyty mogą unieść ciężar nawet 40kg przy zachowaniu bardzo małej powierzchni. Idealnie nadają się do mocowania ekspozycji reklamowych, wszelkiego rodzaju standów, reklam, tablic. Sposób mocowania, to gniazdo M4/M6.

Charakterystyka
 • Nie rysuje powierzchni
 • Duż siła magnetyczna
 • Gniazdo gwintowane M4 i M6