Rzep przemysłowy do klejenia lub pasmateryjny

Rzepy przemysłowe do klejenia lub wszywania

Produkty z rzepa stosowane w przemyśle pozwalają na szybki montaż elementów, które wymagają wielokrotnego łączenia i rozłączania lub częstej wymiany. Występują w szerokościach od 10 mm do 1500 mm.

Są stosowane w wielu branżach, przede wszystkim w produkcji materiałów reklamowych, tablic, kasetonów, POS itp. jak również w medycynie i przemyśle odzieżowym.

Rzepy przemysłowe z certyfikatem Oeko-Tex 100

Rzepy do montażu reklam, plandek i banerów, dwustronne, termozgrzewalne. Występują w formie systemów jednoczęściowych i dwuczęściowych; jako taśmy, wykrojniki, paski, klamry, rzepy wtapiane, wszywane, elastyczne, samoprzylepne, trudnopalne, kolorowe w taśmie.

Rzepy samoprzylepne oferujemy na rolce w różnej szerokości od 10 mm do 1500 mm (nawoje mają zwykle długość 25 metrów bieżących). Do wyboru są zapięcia męskie (haczyk) i żeńskie (pętelka) - oferowane na oddzielnych rolkach. Komplet stanowią dwie rolki (np. rolka zapięcia typu haczyk+rolka zapięcia typu pętelka). Występują w formie systemów jednoczęściowych i dwuczęściowych; jako taśmy, wykrojniki, paski, klamry, rzepy wtapiane, wszywane, elastyczne, samoprzylepne, trudnopalne, kolorowe w taśmie.

Taśmy z rzepa samoprzylepnego zapewniają stabilne mocowanie elementów wymagających czasowego umiejscowienia lub montażu i demontażu, wymiany, poszczególnych części danego materiału. Klej wykonany przez Firmę Henkel, użyty do oferowanych rzepów samoprzylepnych, zapewnia bardzo dużą moc klejenia i wieloletnią trwałość połączenia.

Rzepy wszywane trudnopalne

Rzepy do wszywania, zapięcia typu haczyk lub pętelka. Specjalny impregnat utrudnia zapalenie się materiału i rozprzestrzenianie ognia. Rzep trudnopalny ma zmodyfikowany skład chemiczny, tak aby zminimalizować jego zapłon i reakcje na wysokie temperatury. Przykładem zastosowania mogą być aplikację związane z odzieżą ochronną i strażacką.

Rzepy termozgrzewalne


Rzepy w taśmie specjalnie przygotowane zgrzewania z materiałem za pomocą zgrzewarek aktywujących klej. Najbardziej popularne przy aplikacji do banerów reklamowych, plandek i wszędzie tam, gdzie rzepy samoprzylepne okazują się niewystarczające dla potrzeb danej aplikacji.Charakterystyka kleju używanego w rzepach samoprzylepnych

RZEP STANDARD (kauczuk) - Rzep na kleju HENKEL dedykowany do większości powierzchni, m.in. papieru, drewna, metalu, gumy, skór, tkanin. Agresywny i szybko chwytający do podłoża. Klej do zastosowań nie wymagających odporności na warunki atmosferyczne.

RZEP PREMIUM (akryl modyfikowany) - Rzep wykonany na bardzo silnie klejącej taśmie dwustronnej żelowej zbrojonej siatką - odporny na działanie warunków atmosferycznych, wilgoci, UV i starzenia. Dedykowany zarówno do gładkich jak i mocno nierównych powierzchni. Bardzo dobrze kleją się do materiałów z pianki, do pleksi, folii, szkła, tworzyw sztucznych, tkanin.

Rzepy okrągłe

Kółeczka z rzepa samoprzylepnego są wykorzystywane przy produkcji folderów reklamowych, teczek, próbników, itp. Oferowane są na taśmie, zarówno w komplecie (haczyk i pętelka) jak i oddzielnie. Oferujemy także rzepy cięte z rolki, w postaci gotowych formatek, lub kształtów wykonywanych według projektu. W naszej ofercie znajdują się także elektroniczne urządzenia do cięcia rzepów i materiałów tekstylnych.

Rzepy dwustronne do kabli

Innowacyjny jednoczęściowy system spinania za pomocą taśmy, pokrytej z jednej strony haczykami bądź grzybkami, a z drugiej strony delikatną tkaniną - VELOUR. Jest estetyczny i wygodny w użyciu.

Taśmy grzybkowe

Rzepy 3M Dual-Lock z pianką VHB na nośniku z tworzywa, podklejone mocną pianką akrylową 3M VHB. Służą do wieszania i łączenia materiałów, wymagających okresowej wymiany), urządzeń, tablic reklamowych, dozowników).

Taśmy pasmanteryjne do wszywania

Rzep przemysłowy do wszywania w postaci taśm różnej szerokości lub w postaci wykrojników i formatek, dostępny w 15 kolorach i w różnych wymiarach.

Rzepy elastyczne

Elastyczny materiał tego rzepa jest najbardziej odpowiedni do aplikacji związanych z medycyną i przemysłem odzieżowym. Stosowany głównie w opaskach i pasach elastycznych. Łączy się z haczykami i grzybkami.

Zapięcia rzepowe samoprzylepne:

Rzepy występują w formie systemów jednoczęściowych i dwuczęściowych; jako taśmy, wykrojniki, paski, klamry, rzepy wtapiane, wszywane, elastyczne, samoprzylepne, trudnopalne, kolorowe w taśmie.

Rzepy - część męska zapięcia (rzepy męskie, łączące się z pętelką, welurem i tkaninami)

  • Haczyk - po złączeniu w komplet (haczyk+pętelka) ma grubość ok. 3,2 mm, jest to najbardziej powszechny i uniwersalny rodzaj zapięcia - optymalna siła potrzebna do rozłączenia.
  • Grzybek 3M Dual-Lock (nie wymaga cześć żeńskiej rzepa, tzw. system jednoczęściowy) - po złączeniu w komplet ma grubość ok. 5,8 mm. Niezwykle innowacyjny sposób montażu i wieszania różnego rodzaju materiałów, tablic reklamowych i informacyjnych, urządzeń itp.
  • Haczyki nisko profilowane z polipropylenu lub poliamidu - po złączeniu w komplet (z pętelką lub welurem) ma grubość ok. 1,2 mm - do rozłączenia rzepów potrzebna jest bardzo mała siła, jednak przesunięcie w pozostałych płaszczyznach jest prawie niemożliwe, może służyć jako materiał uniemożliwiający przesuwanie się materiałów względem siebie lub materiał do wieszania plakatów.

Rzepy - część żeńska zapięcia (rzepy żeńskie, łączące się z zapięciem w kształcie kotwicy, haczyka lub grzybka)

  • Pętelka, po złączeniu w komplet (haczyk+pętelka) ma grubość ok. 3,2 mm, jest to najbardziej powszechny i uniwersalny rodzaj zapięcia - optymalna siła potrzebna do rozłączenia.
  • Velour - po złączeniu w komplet (kotwice+velour) ma grubość ok. 1,2 mm, do rozłączenia potrzebna jest bardzo mała siła, jednak przesunięcie w pozostałych płaszczyznach jest prawie niemożliwe, może służyć jako materiał uniemożliwiający przesuwanie się materiałów względem siebie lub materiał do wieszania plakatów. To łączenie występuje w szer. do 1500 mm.
  • Pętelka na elastycznej taśmie - stosowana głównie w przemyśle medycznym, rozciąga się jak gumka.