Uszczelki niepalne z klasą palności UL94 V-0, FMVSS i normą kolejową EN 45545

Uszczelki trudnopalne samogasnące UL94 V-0 HF1, FMVSS i normą kolejową EN 45545

Na rynku dostępnych jest wiele uszczelek, które wykonywane są z różnorodnych materiałów i posiadają odmienne zastosowanie. Wśród nich znajdziemy również produkty specjalne, sprawdzające się w najtrudniejszych środowiskach pracy. Należą do nich uszczelki niepalne, odporne na najwyższe temperatury. Są one cenione przez naszych klientów i zdecydowanie warto powiedzieć o nich nieco więcej.

Czym są uszczelki niepalne (samogasnące)?

Uszczelki niepalne z klasą palności UL94 V-0 to specjalistyczne produkty, które przeznaczone są do pracy w bardzo wysokich temperaturach i które stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje nawet minimalne ryzyko powstania pożaru. Poddawane są one różnorodnym testom, dzięki którym kupujący ma pewność tego, że inwestuje w rozwiązanie, które nie dopuści do rozprzestrzenienia się ognia. Jest to szczególnie istotne w transporcie zbiorowym, ponieważ pozwala ochronić zdrowie i życie podróżujących, a także zapewnić odpowiedni stan techniczny pojazdu – z tego też względu uszczelki niepalne stosowane są w kolejnictwie (są zgodne z normą kolejową EN 45545).

Co ważne, uszczelki samogasnące dostępne w naszej ofercie są samoprzylepne, dzięki czemu ich montaż jest bardzo prosty. Ze względu na wykonanie ich z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów i stosowanie warstw samoprzylepnych, które również są odporne na bardzo wysokie temperatury, sprawdzają się one na przestrzeni wielu lat, zapewniając prawidłową pracę pojazdu i pełne bezpieczeństwo.

Jakie uszczelki niepalne znajdziesz w naszej ofercie?

Uszczelki niepalne mogą być tworzone z różnych materiałów i posiadać odmienne parametry oraz właściwości. My stawiamy wyłącznie na rozwiązania, które posiadają klasę palności UL94 V-0 i są zgodne z normą kolejową EN 45545. Polecamy między innymi silikon spieniony piankowy M-SL, który jest materiałem odpornym na bardzo wysokie temperatury i samogasnącym, zapewniając bezpieczeństwo nawet w przypadku intensywnie pracujących maszyn, w których istnieje ryzyko pojawienia się ognia. Silikon spieniony wyposażony jest w warstwę samoprzylepną, która również jest odporna na skrajnie wysokie temperatury.

Dużą popularnością cieszy się również dostępny w naszej ofercie neopren mikroporowaty M-CR150, który jest niepalną wersją klasycznej pianki gumowej mikroporowatej. Jest odporny nie tylko na wysokie temperatury, ale również na działanie różnego rodzaju olejów czy kwasów. Pomimo delikatnej struktury powierzchni jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne i zapewnia bardzo dobrą szczelność.

To uszczelki dla kolejnictwa, które posiadają wiele zalet i w które zdecydowanie warto zainwestować.

Dlaczego warto stosować uszczelki niepalne?

Decydując się na zakup uszczelek dla przemysłu i kolejnictwa, możesz liczyć na co najmniej kilka korzyści. Oto te najważniejsze.

Uszczelki dla kolejnictwa to produkty, w które warto zainwestować – dlatego też zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zainwestowania w najlepsze rozwiązania na rynku!

Błony klejowe mogą być wzmocnione siatką poliestrową lub tkaninową, a także występować w formie cienkich taśm dwustronnych na bazie włókniny i fizeliny w zróżnicowanych grubościach.

Taśmy samogasnące piankowe i gumowe, wykroje

Filc trudnopalny samoprzylepny