Podkładki z filcu
Samoprzylepne

Wykonujemy dowolne kształty z filcu technicznego w formie podkładek meblowych oraz uszczelek i dystansów w formie samoprzylepnej lub bezklejowej. Filc jest materiałem technicznym wykonanym z włókien poliestrowych, które nadają materiałowi pewną elastyczność i trwałość, co pozwala na używanie włóknin filcowych w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych.

Konfekcjonowanie filcu

Podkładki filcowe i uszczelki sztancowane wykonujemy w formie samoprzylepnej z włóknin filcowych o dużej twardości i gęstości i twardości:

Filc twardy (sztywny impregnowany materiał, różne kolory)
Filc miękki (do klejenia po łuku, szary/czarny)

Podkładki filcowe, służą m.in. jako stopki meblowe, elementy chroniące przed zadrapaniem i uszkodzeniem materiałów z którymi się styka. Używane jako element dystansujący, poślizgowy. Zabezpieczają powierzchnie podatne na zarysowania, ułatwiają bezpieczne przesuwanie przedmiotów.

Oferujemy także filc naturalny wełniany polerski.

Uszczelki filcowe sztancowane do izolacji i uszczelnień

Wykonujemy podkłady i uszczelnienia wykrawane z filcu technicznego, kształty sztancowane na blistrach z filcu kolorowego, z klejem lub bez powłoki klejowej, w różnych kolorach i grubościach. Możliwości w zakresie konfekcjonowania i cięcia pod wymiar są uzależnione od konfiguracji wymiarów elementu oraz wielkości oprodukcji - opcje po wcześniejszym uzgodnieniu. Grubość od 1 mm do 6 mm

Zastosowanie filcu

  • Pod meble
  • Jako element ślizgowy
  • Do ochrony ostrych krawędzi
  • Do uszczelniania i amortyzacji akustycznej