Podkładki filcowe

Podkładki meblowe z filcu samoprzylepnego

Wykonujemy dowolne kształty z filcu technicznego w formie podkładek meblowych oraz uszczelek i dystansów w formie samoprzylepnej lub bezklejowej. Filc jest materiałem technicznym wykonanym z włókien poliestrowych, które nadają materiałowi pewną elastyczność i trwałość, co pozwala na używanie włóknin filcowych w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych.

Filc pod meble jest stosowany nie tylko do ochrony, ale także jako podkładki poziomujące lub dystanse w elementach konstrukcyjnych mebli, jako filc pod krzesła lub uszczelka dystansująca. Ma znakomite zdolności do pochłaniania wibracji i ochrony przed uderzeniami lub otwarciem różnych elementów konstrukcyjnych - na przykład w maszynkach do strzyżenia włosów, stosuje się samoprzylepną podkładkę filcową do dystansowania ostrza od obudowy przy zachowaniu odpowiedniego poślizgu. Filc ma bardzo dobre właściwości poślizgowe i ułatwia poruszanie się elementów względem siebie.

Wyroby filcowe pod meble

Powlekamy klejem filc techniczny w roli i konwertujemy na taśmy lub podkładki filcowe pod meble, także w formie uszczelek wykrawanych i sztancowanych. Podkładki z filcu oraz uszczelki filcowe sztancowane wykonujemy w formie samoprzylepnej z włóknin filcowych o dużej twardości i gęstości i twardości:

Filc twardy (sztywny impregnowany materiał, różne kolory)
Filc miękki (do klejenia po łuku, szary/czarny)

Podkładki filcowe pod meble

Podkładki filcowe, służą m.in. jako stopki meblowe, elementy chroniące przed zadrapaniem i uszkodzeniem materiałów z którymi się styka. Używane jako element dystansujący, poślizgowy. Zabezpieczają powierzchnie podatne na zarysowania, ułatwiają bezpieczne przesuwanie przedmiotów.

Oferujemy także filc naturalny wełniany polerski.

Uszczelki filcowe sztancowane do izolacji i uszczelnień

Wykonujemy podkładki filcowe pod meble oraz części konstrukcyjne, gdzie filc jest stosowany do uszczelnienia przestrzeni lub amortyzacji i ochronny elementów stykających się ze sobą.

Wykonujemy podkładki poziomujące pod meble, podkładki pod krzesła, kształty sztancowane na blistrach z filcu kolorowego, z klejem lub bez powłoki klejowej, w różnych kolorach i grubościach.

Możliwości w zakresie konfekcjonowania i cięcia pod wymiar są uzależnione od konfiguracji wymiarów elementu oraz wielkości produkcji - opcje po wcześniejszym uzgodnieniu. Grubość od 1mm do 6mm

Zastosowanie filcu technicznego pod meble

  • Pod meble
  • Filcowe podkładki pod meble
  • Jako element ślizgowy
  • Do ochrony ostrych krawędzi
  • Do uszczelniania i amortyzacji akustycznej