Taśmy kaptonowe

Taśmy kaptonowe mogą służyć do sublimacji (jako szablony przy malowaniu), jako podkład w drukarkach 3D oraz przy lutowaniu płytek drukowanych PCB.

Samoprzylepna taśma kaptonowa oraz w wersji ESD z antykorozyjnym klejem silikonowym (klej nie pozostawia po sobie śladów po odklejeniu) może wytrzymać bardzo wysokie temperatury, dochodzące do 268°C. Są oferowane w postaci taśm w szerokości od kilku milimetrów do 500mm lub w postaci kształtów wycinanych z arkusza. Taśmy kaptonowe charakteryzują sie dużą odpornością dielektryczną do 6000V, pokryte są klejem silikonowym, który nie pozostawia po sobie śladów, jest odporny na chemikalia, korozję, wilgoć, UV i starzenie. Taśma kaptonowa może występować w opcji antystatycznej ESD, posiada znakomite właściwości elektroizolacyjne i klasę palności H (trudnopalny).

Cięcie pod wymiar

Oferujemy dowolne szerokości, samoprzylepne arkusze i kształty wycinane z rolki w szerokości do 500mm.

Charakterystyka kaptonu

Taśmy kaptonowe posiadają klej silikonowy odporny na czynniki korozyjne, jednostronnie lub dwustronnie samoprzylepny, jest odporny na chemikalia oraz wysokie temperatury, klej nie pozostawia po sobie śladów po usunięciu taśmy. Taśma kaptonowa skutecznie zabezpiecza układy elektroniczne i ich elementy przed przegrzaniem lub uszkodzeniem podczas lutowania.

Taśmy kaptonowe są również stosowane podczas pracy z drukarką 3D z użyciem filamentów ABS, PLA, HIPS, PET, TPE. Służą jako zabezpieczenie stołu roboczego przed zniszczeniem, także jako izolator termiczny. Dostępne w dowolnych szerokościach, w nawojach po 33m - z możliwością pocięcia na arkusze bądź różnego rodzaju kształty sztancowane według wzoru.

Zastosowanie folii poliimidowych

  • Produkcja oraz naprawy cewek i transformatorów
  • Druk 3D - stosowana jako taśma maskująca i ochronna
  • Ochronny przed przegrzaniem układów elektronicznych, złączy, układów scalonych, gniazd
  • Ochronny przed przegrzaniem podczas lutowania na fali
  • Używana podczas podczas prac naprawczych w serwisach komputerowych i GSM
  • Stosowana przy maskowaniu złączy obwodów drukowanych
Taśma kaptonowa z klejem silikonowym