Pistolet do taśmy dwustronnej

Tradycyjne metody łączenia różnego rodzaju elementów za pomocą gwoździ, śrub czy wkrętów wymagają korzystania z narzędzi i wiążą się z koniecznością trwałego naruszenia powierzchni. Dlatego też coraz większą popularnością zarówno wśród specjalistów, jak i domowych majsterkowiczów cieszą się taśmy montażowe do luster, które również pozwalają na trwałe mocowanie rozmaitych materiałów. Sprawdźmy, czym są, jakie mają zastosowanie i dlaczego warto z nich korzystać.

Czym są taśmy samoprzylepne montażowe? 

 Taśmy samoprzylepne montażowe to rozwiązania, które pozwalają na mocowanie różnego rodzaju elementów z dwóch stron. To jeden z najskuteczniejszych sposobów łączenia, który pozwala np. na zawieszenie obrazu czy lustra, montaż paneli albo listew ozdobnych. Posiadają dużą moc klejenia (z dwóch stron!) i sprawdzą się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. W przeciwieństwie do stosowania gwoździ czy wkrętów nie wymagają od użytkownika wiedzy i doświadczenia. Mogą także pełnić rolę mocowania tymczasowego z zastosowaniem rzepów, taśm grzybkowych lub taśm magnetycznych.

Taśmy do montażu wykładzin, tablic reklamowych, poliwęglanów, luster, rolet dostępne są w rozmaitych szerokościach i grubościach, a dzięki możliwości wyboru dowolnego nośnika czy rodzaju kleju, znajdują bardzo szerokie zastosowanie, skutecznie zastępując gwoździe czy wkręty w różnego rodzaju pracach remontowo-budowlanych. 

Taśmy naprawcze, uszczelniające, maskujące montażowe

Stosowanie taśm montażowych zalecane jest wszystkim tym osobom, które pragną trwale lub tymczasowo połączyć ze sobą różnego rodzaju materiały. Wybierając wysokiej jakości produkt, masz możliwość trwałego przymocowania nawet bardzo ciężkich elementów, bez ryzyka ich odklejenia się nawet po upływie wielu lat. Taśma montażowa pozwoli zamontować lustro, panele, profile, listwy ozdobne i wiele innych materiałów budowlanych bez konieczności użycia gwoździ, ale też uszczelnić i wygłuszyć.

Ze względu na bardzo dużą moc klejenia i wytrzymałość pozwalają nie tylko na mocowanie tektury, papieru czy tekstyliów, ale również innych powierzchni. Sprawdzą się doskonale w montażu:

 • tworzyw sztucznych;
 • szkła;
 • poliwęglanów;
 • metalu;
 • drewna;
 • ceramiki; •
 •  filcu i gumy;
 • płyt gipsowo-kartonowych i wielu innych.

W naszej ofercie dostępne są najwyższej jakości rozwiązania, które mogą by stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz (w warunkach dużej wilgotności) i które są odporne na drgania, niskie i wysokie temperatury, różnego rodzaju substancje, promieniowanie UV czy inne czynniki atmosferyczne.  

Montaż na stałe lub tyczasowy - wymienne systemy mocowań 

Taśmy samoprzylepne magnetyczne do montażu tablic reklamowych, paneli, profilii.

Warto zwrócić również uwagę na inne zalety korzystania z taśm dwustronnych, rzepów, taśm magnetycznych które wyróżniają je na tle tradycyjnych metod łączenia. Mowa tutaj między innymi o amortyzacji wstrząsów, kompensacji napięć, zmniejszonym ryzyku korozji czy funkcjach uszczelniania i tłumienia hałasu. Wszystko to sprawia, że są to rozwiązania, z których coraz częściej korzystają nawet specjaliści.

Wybierz odpowiednią taśmę dwustronną! 

Chcąc zyskać możliwość trwałego łączenia poszczególnych powierzchni, niezbędne jest zainwestowanie w odpowiednią taśmę dwustronną montażową. W trakcie zakupu zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj kleju i zastosowanie taśmy. Chcąc ułatwić Ci wybór, dokładnie opisaliśmy każdy z produktów – dzięki temu bez problemu znajdziesz taśmę, która pozwoli na przyklejenie każdego typu materiału. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! 

Taśmy dwustronne cieszą się bardzo dużą popularnością z kilku względów. Do tych najważniejszych zaliczamy:

 • trwałość mocowania – zastosowanie w produkcji taśm wysokiej jakości klejów sprawia, że pozwalają one uzyskać efekt na przestrzeni wielu lat, również w przypadku montowania ciężkich przedmiotów;
 •  wysoką odporność – zarówno na czynniki zewnętrzne, jak i drgania czy chemikalia, co sprawia, że taśmy montażowe można wykorzystywać nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz;
 • uniwersalność zastosowania – w naszej ofercie znajdziesz taśmy dwustronne do mocowania niemal każdego materiału, co pozwoli Ci przeprowadzić różnego rodzaju prace remontowo-budowlane;
 • łatwość stosowania – przyklejanie taśm dwustronnych jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu prac, jak w przypadku gwoździ, wkrętów czy śrub, a korzystać z nich mogą również mniej doświadczeni użytkownicy;
 • bezpieczeństwo użytkowania – stosowanie taśm montażowych eliminuje ryzyko uszkodzenia materiałów i powierzchni, a do tego zapewnia zdrowe oraz czyste środowisko pracy;
 • atrakcyjne ceny, dzięki którym możesz zaopatrzyć się w duże ilości taśm dwustronnych montażowych i tym samym przeprowadzić nawet najbardziej rozbudowane i skomplikowane prace.
Taśmy montażowe butylowe

Ja wybrać odpowiedni sposób montażu?

Chcąc zyskać możliwość trwałego łączenia poszczególnych powierzchni, niezbędne jest zainwestowanie w odpowiednią taśmę dwustronną montażową. W trakcie zakupu zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj kleju i zastosowanie taśmy. Chcąc ułatwić Ci wybór, dokładnie opisaliśmy każdy z produktów – dzięki temu bez problemu znajdziesz taśmę, która pozwoli na przyklejenie każdego typu materiału. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Montaż listwy bocznej na taśmę

Autor

Logo firmy MIERZEJEWSKI

Mierzejewski

W branży konwertingu materiałów technicznych samoprzylepnych od 1991 roku. Od 2001 roku pod własną marką rodzinną MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne

Scroll to Top