Maty akustyczne samoprzylepne

Mata akustyczna  izolacyjna 

Pianka akustyczna samoprzylepna  jest  szeroko stosowana w budownictwie i przemyśle, są odporne na starzenie, UV, oleje, smary, zmiany temperatur, pleśń a zakmiętokomórkowa struktura nie przepuszcza powietrza. Może być wykorzystywana jako mata akustyczna lub taśma akustyczna tam gdzie potrzebny jest materiał, który pochłonie drgania, wibracje, który będzie izolował od dźwięku - pianki mogą być jednostronnie lub dwustronnie klejące.

Używane przy remontach i renowacjach aut, w kontrukcjach maszynowych i budownictwie.

Maty kauczukowe NBR, polietylenowe, gąbkowe PUR, filcowe

Oferujemy maty akustyczne z kauczuku NBR,   pianki PE, filcu, butylu, mikrogumy i korka.

Zastosowania

Maty akustyczne z polietylenu służą do izolacji akustycznej w budownictwie, motoryzacji jako element dźwięko uszczelniający, ma właściwości wytłumiające, wygłuszające i co najważniejsze nie chłonie wody i wilgoci.

Maty z mikrogumy są bardziej wytrzymałe, elastyczne i trwałe. Mogą spełniać role materiału antypoślizgowego. Pełnią funkcję dystansującą lub ochronną, mogą być stosowane jako odbojniki.

Materiały z polietylenu (taśmy, uszczelki, podkładki) są szeroko stosowane w profesjonalnym wytłumieniu akustycznym w budownictwie i motoryzacji, sprzętu audio, pomieszczeń w studiach nagraniowych, sal klubowych, konferencyjnych oraz wszędzie tam gdzie akustyka wymaga wysokiego poziomu wytłumienia.

Pianka akustyczna samoprzylepna

Taśma  piankowa akustyczna ma zamknięto-komórkową strukturę, nie przepuszcza wody oraz zanieczyszczeń z atmosfery.

Jest odporna na działanie substancji chemicznych np. olejów, smarów, szamponów, wosków, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako taśma uszczelniająca i izolująca. Polietylen to powszechnie używany materiał w budownictwie, przemyśle meblowych, szklarskim, w branżach klimatyzacja i wentylacja.

Stosowane są przy montażu ścian akustycznych, płyt gipsowo kartonowych (GKB GKF G-K ) , profili UD i CD, łączników bezpośrednich.

Taśma Akustyczna PE Sieciowana Samoprzylepna