Uszczelnianie

Guma porowata, mikroporowata i silikon spieniony - jaką uszczelkę wybrać?

Guma porowata silikonowa, EPDM, NBR

Kauczuk spienioniony w postaci różnego rodzaju mieszanek pianowych i litych (NBR, EPDM, CR,MVQ, silikonowa) o zróżnicowanej porowatości i twardości, nazywany również gumą mikroporowatą lub komórkową. Dzięki swoim doskonałym właściwościom znajduje szerokie zastosowanie i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Guma porowata jest materiałem, który cechują duża wytrzymałość oraz niska wchłanialności wody, dzięki czemu bardzo często służy do produkcji uszczelek mikroporowatych i innych podobnych wyrobów. Zapewnia skuteczne uszczelnienie przed hałasem, kurzem oraz pyłem, a jej zróżnicowane wymiary i kształty sprawiają, że znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i nie tylko. 

Krąg zastosowań:

  • izolacji cieplnej, akustycznej i przeciwdrganiowej w różnego rodzaju konstrukcjach 
  • uszczelniania wentylacji;
  • uszczelniania drzwi i bram;
  • uszczelnień w przemyśle
  • praca w środowisku olejowym

Cechy charakterystyczne uszczelek silikonowych i kauczokowych

Po naciśnięciu wraca do swojego pierwotnego kształtu, sprawdzając się na przestrzeni wielu lat. Z tego względu może służyć do produkcji różnego rodzaju formatów, kształtów i taśm. Znana jest również jako idealny materiał do tworzenia uniwersalnych uszczelek, które sprawdzają się w różnych dziedzinach życia.

Przede wszystkim guma porowata jest materiałem:

  • sprężystym;
  • odpornym na warunki atmosferyczne, wodę, promienie UV, ściskanie oraz starzenie;
  • dostępnym w różnych twardościach i gęstościach.
  • opcjonalnie, o częściowo otwartych komórkach
Pianoguma EPDMS, częściowo otwarte pory, bardzo miękka gąbka

Gdzie kupić taśmy silikonu i gumy spienionej porowatej?

W skład oferty firmy M-Tres MIERZEJEWSKI wchodzą najwyższej jakości uszczelki mikroporowate z mikrogumy, które dzięki swoim właściwościom oraz zamknięto-komórkowej strukturze zapewniają doskonałą izolację przed wilgocią, drganiami, powietrzem, kurzem oraz smarami. Co więcej, takie uszczelki mogą być stosowane w środowiskach, gdzie panują skrajnie niskie oraz wysokie temperatury (od -73 do +260°C), są więc szeroko wykorzystywane. Największą odpornością temperaturową charakteryzuje się silikon porowaty samoprzylepny.

Wybór uszczelek jest bardzo duży. Mogą one różnić się materiałem, z którego zostały wykonane, kształtem, wymiarami i wieloma innymi cechami. Szczególnie godne polecenia są rozwiązania samoprzylepne, niezwykle proste w montażu (bez użycia kleju czy gwoździ), samogasnące, które chronią przed rozprzestrzenianiem się ognia czy pokryte włókniną, co sprawia, że są jeszcze bardziej wytrzymałe mechanicznie od standardowych rozwiązań.

Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty firmy Mierzejewski. Dbamy o to, aby wszystkie nasze uszczelki mikroporowate oraz inne wyroby tworzone z mikrogumy odznaczały się najlepszymi parametrami. Szeroki wybór rozwiązań pozwoli Ci dopasować je do indywidualnych prac i zrealizować cele w stu procentach. Sprawdź i zainwestuj w to, co najlepsze! 

Pianka kauczukowa

Autor

Logo firmy MIERZEJEWSKI

Mierzejewski

W branży konwertingu materiałów technicznych samoprzylepnych od 1991 roku. Od 2001 roku pod własną marką rodzinną MIERZEJEWSKI Materiały Samoprzylepne

Scroll to Top